.:CS:.

-> ZALOŽENÍ SERVERU

CESTA K VLASTNÍMU SERVERU DÍL 3.

Tak a jsem tady s dalším dílem našeho seriálu o tvorbě counter-strike serveru. V dneším díle si povíme něco o konfiguračních souborech AMXmodx módu.
Co tedy dnes probereme ???

Dneska vám ukážu jak si upravit konfigurační soubory, které z části upravují AMXmodx. O všech konfiguračních, kterých se bude tento článek týkat, se bude nacházet ve složce valve/cstrike/addons/amxmodx/configs , jak již jméno složky napovídá, v této složce se vyskytují konfigurační soubory.

Amxx.cfg

V tento soubor je hodně důležitý, je to prakticky hlavní konfigurační soubor amxmodu. Dá sev něm nastavit počet Admin slotů, a další důležité věci. Nás však bude u tohoto článku zajímat hlavně možnost přidání běžícího textu do hry.

Bude se to měnit u řádků kde se nacházi tato věta:
Citát:

// Center typed colored messages


Když budete chtít přidat nějakou ,,hlášku“ , tak vložíme pod to tohle

Citát:
amx_imessage "Hláška kterou chcete přidat na server " "000255100"


ty čísla znamenají kód RGB barvy, v které se to bude zobrazovat.

Další možnost zobrazení určité věty ve hře je, že pod řádky s názvem:

Citát:
// Frequency in seconds and text of scrolling message


vložíme

Citát:
amx_scrollmsg "Právě hrajete na amxmodu od bside.sk" 600


číslo za názvem věty udává za jak dlouho se zadaná věta zobrazí.

Další důležitá věc v tomhle konfiguračním souboru je u řádku s označením

Citát:
// Rank mode
,

podle těchto řádků se nám zaznamenává top 15 buď se nám to ukládá pod nickem, ip nebo authid, Osobně doporučuji poslední zmiňovanou a to authid.

To bude pro tento konfigurační soubor vše.Clcmds.ini

V tomto konfiguračním souboru se nachází příkazy, které se nám zobrazí v in-game menu. O ingame menu je napsané v instalaci amxmodu, ale v průběhu tohoto serialu bych taky chtěl o něm napsat. K tomuto souboru se vrátím někdy, jak napíu o in-game menu.

Cmds.ini

Tento konfigurační soubor je na přidávaní příkazů, které lze spustit z konzole a jde u něj i přidat kdo bude mít práva na tento příkaz. Syntaxe je takováto:

Citát:
"Restart Round" "sv_restartround 1" "a" "u"


Restart Round je název, sv-restartround je příkaz, písmenko a udává že je možné tento příkaz spustit pouze z konsole a písmenko u udává okruh uživatelů, kterým je tento příkaz povolen.

Cvars.ini

Tento konfigurační soubor má obdobnou funkci jako CMDS.ini akorát že cmds určovalo pevné příkazy a v Cvars.ini lze přidat syntaxi s proměnnou hodnotou. Příklad:

Citát:
"mp_timelimit" "0" "30" "45" "u"


mp_timelimi určuje příkaz, čísla udávají hodnotu a písmenko u udává opět uživatele, který ma příslušné právo na změnění tohoto příkazu.


Modules.ini

Do tohoto konfiguračního souboru se vkládají všechny moduly, které jsou potřebné pro určité pluginy. K tomuto souboru se vyjadřovat nebudu protože u každého návodu na instalaci různého pluginu máte vysvětlené jak s ním pracovat.
Pro ukázku práce s tímto soubor a se souborem modules.ini si vyzkoušíme instalaci superhera návod naleznete ZDE

speech.ini (amx_speechmenu)

V tady tomto konfiguračním souboru se ukládají všechny přídavné zvuky jako například Hello atd. Do tohoto souboru se vkládají soubory s příponou .waw a vkládají se do souboru cstrike/sound/misc a do konfiguračního souboru se vepíše tohle

Citát:
"Hello!" "spk 'vox/hello'" "cd" "u"


Hello – název, údaje spk 'vox/hello to je cesta k souboru.

Users.ini


Tento konfigurační soubor si proberme v příštím díle, protože se bude zabývat hlavně práci adminů.

Zavěr

V tomto díle seriálu jsme si ukázali nějaké ty konfigurační soubory a naučili jsme se s nimi pracovat.

V příštím díle si probereme, jak jsem již zmiňoval, Admin příkazy možnosti atd. A proto těště se na další díl seriálu příští týden. Do té doby si vše vyzkoušejte ať pak pochopíte důležité věci.

Zdroj: Bside
Žádné komentáře