Naše domácí kvalifikace sice oproti zahraničním odstartovala s mírným zpožděním, když její první ostré duely vypukly "teprve" v květnu a uhasly zhruba před týdnem, nakonec se ale toto rozhodnutí organizátorů zdá vychytralým krokem. Ještě před národními finále totiž probíhala paralelně evropská kvalifikace na štědře dotovanou akci Samsung Euro Championship, kam se do úzkého výběru podařilo probojovat všem našim zástupcům.

Samotný SEC pak proběhne hned po skončení našich finále v Berlíně a ačkoliv zatím můžeme pouze odhadovat, v Los Angeles se zřejmě předvedou stejní hráči, kteří budou moci naplno těžit z náročné přípravy a hlavně budou využívat čerstvě nabyté zkušenosti z nabitého programu WCG, zatímco někteří jejich zahraniční kolegové již více jak měsíce čekají a připravují se pouze v rámci individuálního programu.

Mladý Hakki Junior opět potvrdil, že doma ho nikdo neporazí, ani Toni.

Hlavním favoritem TMNF turnaje je sice Hakki (vlevo), ale o postup se chce poprat třeba i zkušený Toni (uprostřed). Ten dokonce slíbil, že v případě neúspěchu sní moučného červa.

FOTO: PLAYzone.cz

Abychom ale nepředbíhali pojďme se zaměřit pouze na naše vyvrcholení World Cyber Games 2010, které se zdá zatím zajímavější, a to hlavně z toho důvodu, že k němu dojde již tento víkend. První část proběhne už v sobotu 28. srpna v brněnské herně PG Cyber Café Velký Špalíček, kde se střetnou hráči Counter-Strike 1.6, TrackMania Nations Forever a FIFA 10.

eSuba si po WCG spravila chuť a bez problémů obsadila první pozici.

Největší mediální pozornosti se tradičně těší Counter-Strike 1.6 turnaj, na němž by měla zářit eSuba, která se také chystá na SEC. Nevyhoří ovšem stejně jako loni, kdy ve finále podlehla narychlo složenému kádru nEophyte?

FOTO: PLAYzone.cz

Na hlavní postupové favority jsou pasováni Snkrjan ve FIFA 10 a Hakki Junior v TrackMania, tedy borci, kteří se také představí na berlínském SEC 2010. Tam s nimi bude i eSuba, jež je pro změnu černým koněm Counter-Strike 1.6 turnaje, stejně jako naděje naší Warcraft III scény h34D_hUnT3R. Narozdíl od svých kolegů budou ale hrát "pouze" o věcné ceny.

Ve WarCraftu bodovaly osvědčená jména, zleva: h34D_hUnT3R, Rikytan a Giacomo.

Ve WarCraftu již sice za ČR neválí legendy jako Giacomo (vpravo) či Bonecracker, ale velké naděje jsou vkládány do h34D_hUnT3Ra (vlevo), jenž dlouho působil po jejich boku a nyní bude chtít určitě prokázat, že si zaslouží stejnou pozornost jako oni.

FOTO: PLAYzone.cz

Ve StarCraft můžeme za favority označit například hráče s nicky Lord.Ghoust a Streetula, ovšem zde se to odhaduje velmi těžko, poněvadž momentální česko-slovenská herní scéna je silně ovlivněna vydáním druhého dílu této legendární strategie. Téměř naprostá většina se věnuje novějšími titulu, a tak byla letos i rekordně nízká účast v SC:BW, zatímco FIFA, TMNF a CS 1.6 registrace opět praskaly téměř ve švech.